ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА ИВО АНДРИЋ ПИСАЦ И / ИЛИ ДИПЛОМАТА

У Галерији Књижевно – меморијалне поставке Сремац / Миљковић отворена је реперезентативна изложба Иво Андрић- писац и / или дипломата,изведена у организацији Музеја града Београда и Народног музеја Ниш, чиме је отпочела обострана програмска сарадња.

На отварању скупу се обратио Ненад Спасић, директор Народног музеја Ниш,о Андрићу беседу је изрекао др Горан Максимовић,редовни професор Филозофског факултета у Нишу.Испред градског руковоства,и у  име градоначелника Ниша, изложбу је отворио Горан Милосављевић, помоћник градоначелника и докторанд на студијама историје.

Аутор изложбе је Татјана Корићанац, музејски саветник МГБ, стручни сарадник на пројекту Јелена Богдановић, кустос на Оељењу књижевне заоставштине. Изложба је отворена од 10. октобра до 7. новембра. Улаз слободан!