И ОВО ЈЕ СРБИЈА

У присуству великог броја љубитеља фотографије отворена је изложба И ОВО ЈЕ СРБИЈА аутора мр Зорана Цветковића коју су заједно организовали Огранак САНУ у Нишу, Академијски одбор за село САНУ и Народни музеј Ниш.

Присутне је поздравио председник Огранка САНУ у Нишу академик Нинослав Стојадиновић. Помоћница директора Народног музеја Ниш Весна Црноглавац подсетила је да је ово једна од изложби која је организована заједно са Огранком САНУ у Нишу и нагласила значај сарадње двеју институција. Аутор  фотографија мр Зоран Цветковић нагласио је да је кроз фотографије покушао да испирча приче српских села која одумиру и да их на бар на овај начин отргне од заборава. Уз беседу у вези са српским селом изложбу је отворио академик Драган Шкорић – председник Академијског одбора за село.

Фотографије са отварања: