ИНТЕРНИРЦИ НИШКОГ КОНЦЕНТРАЦИОНОГ ЛОГОРА У НАЦИСТИЧКИМ ЛОГОРИМА ЕВРОПЕ

Дана 5. децембра 2018. године отворена је изложба „Интернирци нишког концентрационог логора у нацистичким логорима Европе“ која чини саставни део сталне поставке Меморијалног комплекса „12. фебруар“. Аутори изложбе су историчари нишког музеја Ивана Груден Милнетијевић и Небојша Озимић а изложба је део истоменог пројекта финансираног од стране Министарства културе и информисања РС. Дизајн поставке урадила је архитекта Оливера Николић.

Отварању је присуствовао велики број грађана, представника Града Ниша и Војске Србије. Присутне је поздаравио директор нишког Народног музеја господин Ненад Спасић а изложбу је званично отворила градска већница за културу госпођа Јелена Митровски.

Логор је за посетиоце отворен сваког радног дана (осим понедељком) од 10 до 16 сати, а викендом од 10 до 15 сати.

Слике са отварања