Археолошке путање и странпутице Адама Оршића

Дана 28.11.2018. године са почетком у 13 сати одржана је промоција књиге др Марка Јанковића – управника Археолошке збирке Филозофског факултета у Београду “Археолошке путање и странпутице Адама Оршића”. На почетку разговора уводне речи дао је један од рецензената доц. др Владимир Д. Михајловић са Филозофског факултета у Новом Саду нагласивши значај који ова публикација има за разумевање историје археологије. Аутор књиге др Марко Јанковић говорио је о личним мотивима да се бави темом која је мало обрађивана те захвалио Народном музеју Ниш на помоћи приликом издавања ове књиге (заједнички пројекат Музеја и Филозофског факултета у Београду). Говорио је и о немерљивом значају Оршића за оснивање музеја у Нишу и генерално о његовом значају за археологију Југославије и Србије. Књига, по речима аутора, није намењена само професионалцима већ свима које интересују пионирски археолошки подухвати на територији наше земље. Књига се налази у слободној продаји у свим објкетима Народног музеја Ниш.

Слике са промоције: