У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ НИШ ОБЕЛЕЖЕН ДАН ПОЕЗИЈЕ

21. март – Дан поезије обележен је у Народни музеј Ниш промоцијом сабраних дела Гордане Тодоровић. Приређивач је млада песникиња и књижевни критичар, мастер филологије из Сврљига, Милица Миленковић. О сабраним делима, и о Милици Миленковић као врсном филологу, говорио је рецензент др Горан Максимовић, редовни професор на Филозофском факултету у Нишу. У наставку вечери о Гордани Тодоровић и њеном раду, али и о сусретима са песникињом, говорио је познати нишки књижевник Добривоје Јевтић. Улогу водитеља и модератора књижевне вечери имао је музејски саветник Јован Младеновић. Уз промоцију припређена је и изложба о великој песникињи, чији је аутор Јелена Богдановић, кустос Народног музеја.

Директор Народног музеја Ниш Ненад Спасић поздравио је све присутне и најавио низ нових активности које говоре у прилог чињеници да је поставка Сремац / Миљковић на добром путу да једног дана постане Музеј регионалне књижевности. Нагласио је како Народни музеј Ниш чини све да књижевну баштину сачува и презентује по највишим музеолошким и културним стандардима.

Фотографије са књижевне вечери: