ПРОМОЦИЈА ЗБОРНИКА НАРОДНОГ МУЗЕЈА НИШ

Дана 1. априла 2022. године у присуству медија, публике и колега али и сарадника из других установа културеодржана је промоција 30. броја Зборника Народног музеја Ниш у Галерији Синагога те је и на тај начин нишки Музеј обележио свој Дан.

О историји музеја, о његовој важности и значају који има у културном животу града говорила је музејска саветница и в.д. директорка Весна Црноглавац. Подсетила је на значајне личности које су учествовале у оснивању нишког Музеја али и на све велике успехе које је наша кућа имала током своје богате историје.

О самом Зборнику говорила је Надежда Гавриловић Витас – научна саветница Археолошког института у Београду. Промовишући Зборник Гавриловић Витас скренула је пажњу на сваки рад појединачно и на оно битно у њему те заинтересовала публику да се да на читање и нова сазнања.