Arheološke putanje i stranputice Adama Oršića

Dana 28.11.2018. godine sa početkom u 13 sati održana je promocija knjige dr Marka Jankovića – upravnika Arheološke zbirke Filozofskog fakulteta u Beogradu “Arheološke putanje i stranputice Adama Oršića”. Na početku razgovora uvodne reči dao je jedan od recenzenata doc. dr Vladimir D. Mihajlović sa Filozofskog fakulteta u Novom Sadu naglasivši značaj koji ova publikacija ima za razumevanje istorije arheologije. Autor knjige dr Marko Janković govorio je o ličnim motivima da se bavi temom koja je malo obrađivana te zahvalio Narodnom muzeju Niš na pomoći prilikom izdavanja ove knjige (zajednički projekat Muzeja i Filozofskog fakulteta u Beogradu). Govorio je i o nemerljivom značaju Oršića za osnivanje muzeja u Nišu i generalno o njegovom značaju za arheologiju Jugoslavije i Srbije. Knjiga, po rečima autora, nije namenjena samo profesionalcima već svima koje interesuju pionirski arheološki poduhvati na teritoriji naše zemlje. Knjiga se nalazi u slobodnoj prodaji u svim objketima Narodnog muzeja Niš.

Slike sa promocije: