INTERNIRCI NIŠKOG KONCENTRACIONOG LOGORA U NACISTIČKIM LOGORIMA EVROPE

Dana 5. decembra 2018. godine otvorena je izložba „Internirci niškog koncentracionog logora u nacističkim logorima Evrope“ koja čini sastavni deo stalne postavke Memorijalnog kompleksa „12. februar“. Autori izložbe su istoričari niškog muzeja Ivana Gruden Milnetijević i Nebojša Ozimić a izložba je deo istomenog projekta finansiranog od strane Ministarstva kulture i informisanja RS. Dizajn postavke uradila je arhitekta Olivera Nikolić.

Otvaranju je prisustvovao veliki broj građana, predstavnika Grada Niša i Vojske Srbije. Prisutne je pozdaravio direktor niškog Narodnog muzeja gospodin Nenad Spasić a izložbu je zvanično otvorila gradska većnica za kulturu gospođa Jelena Mitrovski.

Logor je za posetioce otvoren svakog radnog dana (osim ponedeljkom) od 10 do 16 sati, a vikendom od 10 do 15 sati.

Slike sa otvaranja