ПОСЕТА ЗАПОСЛЕНИХ НАРОДНОГ МУЗЕЈА НИШ, НА ПОЗИВ ГЕНЕЛАРА ПОТПУКОВНИКА МИЛОСАВА СИМОВИЋА, МЕМОРИЈАЛНОЈ ПОСТАВЦИ У КОМАНДИ КОПНЕНЕ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ

Дана 14. маја 2018. године, на позив генерала Симовића, запослени у Народном музеју Ниш посетили су Меморијалну поставку Команде Копнене Војске Србије у Нишу. Водич кроз ову свеобухватну и комлексну поставку био је лично генерал  потпуковник Милосав Симовић. Објаснио је принцип рада на поставци, шта је био циљ стварања исте те кроз каква су искушења његови сарадници и он прошли током рада на овој поставци.

Запослени у Музеју, на челу са в.д. директором Ненадом Спасићем, изразили су велику захвалност генералу Симовићу на позиву и части да их лично он проведе кроз поставку али и велико поштовање за све што је урађено: сачувано је сећање на невине жртве током ратова на нашим просторима током историје.

Сарадња између Копнене Војске Србије на челу са генералом Симовићем и наше куће постоји већ дужи низ година и верујемо да ће се она наставити и продубљивати.