Rade Drainac (1899-1943) – život i delo

U prisustvu velikog broja ljubitelja poezije Radeta Drainca te predstavnika crkve, Grada Niša, institucija kulture Niša i Prokuplja otvorena je izložba “Rade Drainac (1899-1943) – život i delo” autora Dragana Ognjanovića i saradnika Darka Žarića. Izložba je realizovana u okviru saradnje Narodnog muzeja Niš i Muzeja Toplice iz Prokuplja, a premijera iste bila je pre nekoliko godina u Prokuplju kada je tamošnja biblioteka, koja nosi ime velikana srpske poezije, obeležavala 70 godina njegove smrti. U prostoru koji je već posvećen velikanima pisane reči Miljkoviću i Sremcu dobijamo još jedan kenotaf koji govori o značaju poezije (i proze).
Na otvaranju izložbe govorili su direktor Narodnog muzeja Niš Nenad Spasić, autor izložbe i direktor Narodne biblioteke “Rade Drainac” iz Prokuplja Dragan Ognjanović. Drainčeve stihove je kazivao dramski umetnik Vice Dardić a izložbu je otvorila gradska većnica za kulturu gospođa Jelena Mitrovski. Izložba je otvorena do 20. septebra a ulaz je besplatan.

Fotografije sa otvaranja: