I OVO JE SRBIJA

U prisustvu velikog broja ljubitelja fotografije otvorena je izložba I OVO JE SRBIJA autora mr Zorana Cvetkovića koju su zajedno organizovali Ogranak SANU u Nišu, Akademijski odbor za selo SANU i Narodni muzej Niš.

Prisutne je pozdravio predsednik Ogranka SANU u Nišu akademik Ninoslav Stojadinović. Pomoćnica direktora Narodnog muzeja Niš Vesna Crnoglavac podsetila je da je ovo jedna od izložbi koja je organizovana zajedno sa Ogrankom SANU u Nišu i naglasila značaj saradnje dveju institucija. Autor  fotografija mr Zoran Cvetković naglasio je da je kroz fotografije pokušao da ispirča priče srpskih sela koja odumiru i da ih na bar na ovaj način otrgne od zaborava. Uz besedu u vezi sa srpskim selom izložbu je otvorio akademik Dragan Škorić – predsednik Akademijskog odbora za selo.

Fotografije sa otvaranja: