POSETA ZAPOSLENIH NARODNOG MUZEJA NIŠ, NA POZIV GENELARA POTPUKOVNIKA MILOSAVA SIMOVIĆA, MEMORIJALNOJ POSTAVCI U KOMANDI KOPNENE VOJSKE SRBIJE

Dana 14. maja 2018. godine, na poziv generala Simovića, zaposleni u Narodnom muzeju Niš posetili su Memorijalnu postavku Komande Kopnene Vojske Srbije u Nišu. Vodič kroz ovu sveobuhvatnu i komleksnu postavku bio je lično general  potpukovnik Milosav Simović. Objasnio je princip rada na postavci, šta je bio cilj stvaranja iste te kroz kakva su iskušenja njegovi saradnici i on prošli tokom rada na ovoj postavci.

Zaposleni u Muzeju, na čelu sa v.d. direktorom Nenadom Spasićem, izrazili su veliku zahvalnost generalu Simoviću na pozivu i časti da ih lično on provede kroz postavku ali i veliko poštovanje za sve što je urađeno: sačuvano je sećanje na nevine žrtve tokom ratova na našim prostorima tokom istorije.

Saradnja između Kopnene Vojske Srbije na čelu sa generalom Simovićem i naše kuće postoji već duži niz godina i verujemo da će se ona nastaviti i produbljivati.