VELIKO PRIZNANJE ZA NARODNI MUZEJ NIŠ

Objekat Narodnog muzeja Niš – ĆELE KULA – na konkursu Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacije NAJBOLJIH 99 U SRBIJI osvojio je nagradu / priznanje u kategoriji Muzeji – kulturno istorijski spomenici – manifestacije – prirodne atrakcije.

Partner u akciji resornog ministarstva bilo je Udruženje Srbija koju volim a neki od saradnika Turistička organizacija Srbije, Turistička organizacija Vojvodine, Turistička organizacija Beograda, Privredna komora Srbije, Prirodno-matematički fakultet Novi Sad.

Ćele kula je najposećeniji objekat Narodnog muzeja Niš sa preko 40.000 posetilaca godišnje. Na ovaj način potvrđuju se njena izuzetna vrednost i značaj. Ćele kula i ove godine beleži rast broja posetilaca i verujemo da će ovo priznanje (uverenje) tome doprineti.