ODRŽANA PROMOCIJA KNJIGE “SLIKE VREMENA”

U sredu 27. novembra u prostoru Književno memeorijalne postavke St. Sremac / B. Miljković održana je promocija knjige „Slike vremena“  koja govori o boravcima Ive Andrića u Nišu. Priređivač knjige je muzejski savetnik u penziji Jovan Mladenović, izdavač Narodni muzej Niš. Povod za ovo izdanje, bila je gostujuća izložba „Ivo Andrić – pesnik ili diplomata“, iz Muzeja grada Beograda, autora muzejskog savetnika Tatjane Korićanac. Kako je izložba privukla veliku pažnju Niške publike, tako je i knjiga „Slike vremena“ u prostor Književno memeorijalne postavke dovela veliki broj posetilaca koji su hteli da čuju nešto više o posetama jednog od najznačajnijih književnika 20.veka. Goste je najpre pozdravio direktor Narodnog muzeja Nenad Spasić, a o knjizi je govorio profesor sa Filozofskog fakulteta dr Goran Maksimović. Nastavak večeri protekao je u razgovoru sa književicima Dimitrijem Milenkovićem i Dobrivojem Jevtićem, koji su evocirali uspomene na boravke Ive Andrića u Nišu. Takođe, ljubaznošću gospodina Milenkovića, prisutna publika je mogla da vidi knjigu sa posvetom, koju je lično dobio od Andrića. Za ovu priliku nastavnica Dragana Pešić Glavašević iz Osnovne škole „Branko Miljković“ izložila je, knjigu sa posvetom i pismo Ive Andrića.

Bilo je ovo uspešno veče zahvaljujući, ne samo priređivaču, već i brojnoj publici koja je aktivno učestvovala u ovoj promociji.