ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА НОВАЦ КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ

У Галерији Синагога Народног музеја Ниш 4. марта 2020. године отворена је изложба кустоса историчара нишког Музеја Станислава Павловића Новац Краљевине Југославије – од друге половине XIX века до почетка Другог светског рата.

На отварању изложбе директор Народног музеја Ниш господин Ненад Спасић подсетио је све присутне на богатство и значај Збирке новца којубаштини нишки Музејистакавши да се у депоима чувају примерци новца од IV па све до XX века.

Изложбу је отоворио помоћник градоначелника Ниша господин Горан Милосављевић. Захваљујући се аутору на изузетној изложби нагласио је значај који Народни музеј Ниш има у културном животу града те навео да ће у наредним годинама нишки музеј добити нову зграду.

Изложба је отоворена до 31. марта 2020. године.

Радно време Галерије Синагога је од уторка о петка од 10 до 16 сати, викендом од 10 о 15 сати,   понедељком је музеј затворен за посете.  Улаз слободан.

Слике са отварања: