Боривоје Стевановић – сликар и академик

Изложба је настала у сарадњи са Српском академијом наука и уметности – Огранак САНУ у Нишу а на основу Протокола о сарадњи који је Народни музеј Ниш 4. септембра 2017. године потписао са најзначајнијом институцијом науке и културе код нас.

Ауторка изложбе и каталога је виша кустоскиња Народног музеја Ниш историчарка уметности Мара Макарић.

О Боривоју Стевановићу (1878 – 1976):

Један је од најстаријих и најистакнутијих уметника прве генерације савремених сликара која се појавила почетком XX века. Био је ученик прве сликарске школе у Београду отворене давне 1895. године. Прву самосталну изложбу у Нишу приредио је 1898. године у тадашњем хотелу „Европа“ а то је уједно и била прва сликарска изложба организована у граду. Он је уједно и први уметник из Ниша који је 1968. године постао редовни члан Српске академије наука и уметности.

Изложба ће бити отворена од 22. јануара до друге половине фебруара 2018. године.

Фотографије са отварања изложбе: