КРЕАТИВНА РАДИОНИЦА ЗА ДЕЦУ И СТРУЧНО ВОЂЕЊЕ КРОЗ ИЗЛОЖБУ

Инспирисани изложбом Народног музеја Србије “Градови: Известан поглед” припремили смо радионицу за ученике који ће се забавити са нама док одмарају од школских обавеза. Након обиласка изложбе ученици ће покушати да препознају градове који су приказани на графикама познатих уметника. Разоговараћемо и о познатим симболима и значајним грађевинама који се везују за одређене градове, док ће у креативном делу радионице по угледу на уметнике, деца стварати своје графике инспирисане знаменитостима европских градова.

Након радионице следи стручно вођење кроз поменуту изложбу где ћемо проћи кроз градове на другачији начин, причати о феномену тргова, о техникама у којима су градови приказани.

Радионица се одржава у уторак, 17. јануара 2023. године од 17 сати у Галерији Синагога а од 18х је стручно вођење кроз поменуту изложбу.

Пријаве за радионицу на мејл ivana.gruden@narodnimuzejnis.rs
Радионице су намењене деци предшколског узраста и ученицима закључно са IV и V разредом основне школе.
Пријаве за стручно вођење нису неопходне.

Добро дошли!